Frame
EnglishTürkçe

Ödüller

1. Ümit Vaat Eden Başarılı Çalışma Ödülü 
Geçen yıl verildiği gibi bu yıl da şartlarına uygun olarak ödül başvurusu yapmış ve geniş özetini yollamış bildirilerden seçilen araştırmalara Ümit Vaat Eden Başarılı Çalışma Ödülü  verilecektir.
Bu ödül genç araştırmacılar tarafından yürütülen özgün içerikli, klinik veya deneysel araştırmaların uluslar arası indeksli dergilerde yayınlanmasını desteklemek amacıyla planlanmıştır. Ödüle layık bulunan araştırmalar TTD Bilimsel Komitesi tarafından kongre öncesi belirlenecek, açılış töreninde açıklanacak ve kongre boyunca tanıtımları yapılacaktır. Ödül alan araştırmanın yazarı TTD Bilimsel Komitesinden makale yazımının çeşitli aşamalarında destek alma fırsatı bulacaktır.
Ödül şartları:
 

  • İlgili ödül için başvuru yapmış olmak (bildiri gönderilirken sistem üzerinden yapılabilir)
  • Bildiri değerlendirme aşamasında TTD Bilimsel Komitesi tarafından belirlenen yeterli puanı almış olmak
  • TTD Bilimsel Komitesine çalışmanın taslak metnini iletmiş olmak (600 kelimeyi aşmayan geniş özet şeklinde[email protected] ye gönderebilirsiniz)
  • 40 yaş altında olmak (başvuru tarihi itibarı ile)
  • Başvurulan araştırmanın uzmanlık tezi olmaması

2. Türk Toraks Derneği Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü
Bilimsel çalışmaları ile göğüs hastalıkları bilimine katkıda bulunduğunu kanıtlamış ve katkılarını arttırarak sürdürebilecek potansiyele sahip olan genç (40 yaşını geçmemiş) bilim insanına verilecek olan plaket ve para ödülüdür. Ödül kongre açılış töreninde verilecektir. 

Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü için başvurular özgeçmiş ve bilimsel dosya ile genel merkeze yapılacaktır.
BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ
 
3. Yayınlanmış Kongre Bildirisi Ödülleri
Türk Toraks Derneği Kongrelerinde son 5 yılda bildiri olarak sunulmuş ve SCI ve SCI expanded indekslerine girerek 2013 yılı sonuna kadar basılı yayın haline getirilmiş araştırmalara verilir.
Başvuru her yayın için bir araştırmacı tarafından diğer araştırmacıların onayı ile yapılır. İlgili belgeler ve yayınlandığı derginin o yıl için impakt faktörü de birlikte sunularak yapılır.
BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ
 
4. Lokman Hekim Vakfı Sarıay Ödülleri
16. Yıllık Kongre Lokman Hekim Vakfı Sarıay Ödülü Tütün konusunda yapılan çalışmalardan değer olan bulunursa verilecektir. Ödül miktarları aşağıdaki gibidir.
1. 2.000,00 TL
2.1.500,00 TL
3.1.000,00 TL
   
5.  Dr. Elgiz Pekdemir Ümraniye Verem Savaşı Derneği Bildiri Ödülü 
Anısını yaşatmak, genç meslektaşlarımıza örnek olması amacıyla Ümraniye Verem Savaşı Derneği tarafından "Dr. Elgiz Pekdemir Ümraniye Verem Savaşı Derneği Bildiri Ödülü" 2008 yılından beri düzenli olarak verilmektedir. Bu yıl da hastalığının yönetimi ile ilgili "Gerek Sahada Gerekse Klinikte Karşılaşılan Sorun/lara Yanıt Arayan"  bir araştırma olması koşulu ile Türk Toraks Derneği 17. Yıllık Kongresine gönderilen bildiriler arasından seçilecek ve 2.000,00 TL ile ödüllendirilecektir.
 
6. ACTELION Pulmoner Vasküler Sistem Araştırma Ödülü 
Son üç yıldaki Türk Toraks Derneği Kongresi'nde sunulan "pulmoner vasküler sistem" ile ilgili bir yayınlanmış bildiriye ACTELION Pulmoner Vasküler Sistem Araştırma Ödülü verilecektir. Başvurular arasında birinciliğe layık bulunan çalışma 4.000,00 TL ile ödüllendirilecektir. Ödül alacak bildiri, TTD'nin Bilimsel Komite Başkanlığı'nca seçilecek bir bilimsel kurul tarafından belirlenecektir. Adaylık başvurusu, TTD Genel Merkezi' ne, aday olduğunu belirten bir yazı ve bildiri özeti ve yayınlanmış hali sunularak, 20 Mart 2013 tarihine kadar yapılabilir. Ödül, ACTELION ilaç Ticaret ve Limited Şirketinin koşulsuz eğitim desteği kapsamında finanse edilmektedir.


 
7. Kongre Bildiri Ödülleri
Her yıl olduğu gibi bu yılda kongrede sunulan bildiriler arasından hakem değerlendirmeleri ve sunumuna göre bilimsel açıdan öncelikli bulunan bildirilere kongre sonunda “sözlü sunum” ve “poster sunum” kategorilerinde ödül verilecektir. Bildiri ödülleri kongre kapanış töreninde ilan edilecek ve sertifikaları sunulacaktır.
 
 

d